sidearea-img-1
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.
sidearea-img-2 sidearea-img-3 sidearea-img-4 sidearea-img-5

Recent News

Newsletter

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Blog

Home / Príbehy  / Tri hlavné ingrediencie pri výchove
laska-svetlo-1

Láska

Milujte svoje deti a milujte ich nepodmienečne. Dávajte im vašu lásku … najavo každý deň. Od narodenia a za každých okolností. Láska je niečo, čo sa nevytráca. Jej liečivé účinky zasadíte do vašich detí naveky.

Hranice

Dávajte svojim deťom hranice. Dávajte im ich od narodenia a vydržte pri nich za každých okolností. Hranice dávajú vašim deťom bezpečie, istotu, a dôveru. Budujú v nich pevnú vôľu,  skúšajú limity, podporujú zvedavosť. Je úplne samozrejmé, že deti budú skúšať, vymýšľať a vyjednávať s vami, aby sme im ustúpili.  Je to aj vaša skúška, ako obstáť. Dôverujte si, že ste dobrými rodičmi a preto i vami stanovené hranice majú zmysel a dobrý dôvod.

Vzor

Psychológ a pedagóg Ivan Štúr povedal veľmi múdru vetu : „ Deti netreba prehnane vychovávať, stačí slušne a spokojne žiť a dieťa sa pridá. “ Je to tak. Choďte vášmu dieťaťu príkladom. Neobávajte sa však robiť chyby, lebo i tie sú prirodzenou súčasťou nášho života. Pokiaľ si ich viete priznať, učíte to i vaše dieťa. Vo výchove buďte jednotní. Tvz. dvojkoľajná výchova narobí šarapatu nielen medzi vami – rodičmi, ale aj u dieťaťa, ktoré sa naučí, že mu nakoniec aj tak všetko prejde.

 

 

Post a Comment

No Comments
error: Obsah je chránený!