sidearea-img-1
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.
sidearea-img-2 sidearea-img-3 sidearea-img-4 sidearea-img-5

Recent News

Newsletter

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Blog

Home / Blog  / Vychovávam dobre svoje dieťa? Som ideálny rodič?
vychovavate-deti-spravne

Mnoho rodičov si iste neraz položilo túto otázku. Vďaka „vševediacemu google “sa totiž dočítajú o rôznych novinkách vo výchove, ktoré si neraz aj protirečia rovnako, ako zaručené návody ako byť tým najlepším rodičom. A tu vidím prvý problém. Snahu byť tým ideálnym rodičom, vyhnúť sa všetkému zlému, čo sme postrehli u našich vlastných rodičov.

Tak vás chcem uistiť milí rodičia, že to nie je možné. Vzdajte sa myšlienky byť ideálnym rodičom!

Byť stále v strehu, že ak zvýšim hlas, použijem nesprávny výraz, alebo ak nie som vždy pokojný a v pohode, je pre moje dieťa niečo život ohrozujúce!! Naozaj stačí byť dosť dobrým rodičom.

Aj keď ste rodič, ste „len“ človek, ktorý robí chyby a je to normálne. Pri akomkoľvek úsilí o dokonalosť sa možno vyhnete chybám, ktoré ste zažili u svojich rodičov, ale urobíte chyby úplne iné – tie vlastné.

A je to v poriadku, pokiaľ vo vašej rodine vládne láska a porozumenie, je všetko tak ako má byť a vy i vaše dieťa to prežijete J. Pokojne sa spoliehajte na svoju „vnútornú múdrosť“, ak to robíte s láskou a pochopením nič zlé sa nemôže stať!

 

Post a Comment

No Comments
error: Obsah je chránený!