sidearea-img-1
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna aliquam erat volutpat.
sidearea-img-2 sidearea-img-3 sidearea-img-4 sidearea-img-5

Recent News

Newsletter

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Blog

Home / Knihy  / Liečivé príbehy lienky Danielky alebo prvá pomoc pre rodičov
Liečivé príbehy lienky Danielky

Knižka po reedícií opäť v predaji 🙂

Prečo sú príbehy liečivé ?

Hlavnú hrdinku zosobňuje postava lienky Danielky, ktorá ich sprevádza v každom príbehu. Predstavuje ich pomocníčku, kamarátku, vie im poradiť, pochopiť ich a usmerniť. Má kladné vlastnosti, nikoho neodsudzuje (ani nezbedníkov), neposmieva sa slabším. Pre deti zosobňuje pozitívnu postavu, ktorá je pre ne príkladom a vzorom. Je to ich priateľka, spriaznená duša, ochotná vždy pomôcť, povzbudiť, utešiť.

Ak uvažujete o tom že si vezmete túto knižku do rúk alebo ju začínate práve čítať, tak vám chcem predovšetkým poďakovať. Poďakovať za to, že ste si našli čas pre svoje dieťa (možno i pre seba), že vám nie je ľahostajná vaša ratolesť a hľadáte možnosti, ako jej pomôcť. Pravdepodobne Vám teraz napadne myšlienka, že je to samozrejmé, ale žiaľ, nie je.

Žijeme v dobe, kedy sa prestávame zamýšľať nad sebou, nad svojimi postojmi, hodnotami. Preferujeme hmotné statky, vzťahy medzi ľuďmi odsúvame na vedľajšiu koľaj. Prejavy problémového správania detí bagatelizujeme.

Kúpime im radšej hračku, keď v obchode spustia krik, zapneme im televízor, alebo ich posadíme k počítaču, nech sa hrajú a dajú nám konečne pokoj. Aj to sú spôsoby, ako sa „zbaviť“ dotieravých detí. Nie je to však vhodná „výbava,“ ktorú si deti ponesú do svojho života.

Preto vám ĎAKUJEM, že ste si zvolili inú cestu, možno náročnejšiu, ale iste zmysluplnejšiu.

Recenzie : 

Petra Nagyová-Džerengová, spisovateľka

Ako matka štyroch detí dobre viem, že najlepším spôsobom ako odovzdať našim potomkom to, na čom nám záleží, ako im vštepiť hodnoty, ktoré sú pre nás dôležité, ako im čo najviac priblížiť naše vnímanie sveta a vecí v ňom, je prostredníctvom príbehu. Príbeh funguje dokonale, oveľa lepšie ako suché slová a príkazy, či zákazy. Príbeh zanechá v deťoch emocionálnu stopu, zanechá odtlačok a dieťa si naň spomenie vždy v tej pravej situácií. Autorka svoje skúsenosti i názory pretavila do milo poučných príbehov, ktoré pomôžu vnímavým rodičom, či už riešiť konkrétny problém u vlastných detí, alebo rozšíriť ich obzory o tom, ako fungujú vzťahy v okolitom svete, ako sa vyrovnať s vlastnými pocitmi, či už strachu, žiarlivosti, alebo bezmocnosti. Vrelo odporúčam všetkým rodičom, ktorým záleží na vlastných deťoch a berú ich pocity vážne.

PhDr. Hana Ščibranyová, klinická a poradenská psychologička a psychoterapeutka, lektorka a predsedníčka IVS v SR

Liečivé príbehy lienky Danielky, od autorky – spisovateľky a skúsenej detskej psychologičky, PhDr. Andrey Nagyovej, ktorá sa dostáva čitateľom do rúk, je pozoruhodné dielo. Vzácne oslovuje rodičov a ponúka im láskavého a múdreho sprievodcu najčastejšími vývinovými a ostatnými psychickými problémami detí od najútlejšieho veku. … Táto prehľadná a súčasne na aktuálne informácie bohatá knižka o psychike detí, je vítanou rodičovskou príručkou pre matky a otcov, ktorá by nemala chýbať v žiadnej rodinnej knižnici.

Post a Comment

No Comments
error: Obsah je chránený!